FSK tregon kur fillon faza e testit të radhës së kandidatëve për rekrut - Bota Sot
FSK tregon kur fillon faza e testit të radhës së kandidatëve për rekrut

Aktuale

FSK tregon kur fillon faza e testit të radhës së kandidatëve për rekrut

Më: 19 prill 2019 Në ora: 13:43
FSK

Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se nga 23 prilli (e marte) do të filloj faza e testit të radhës për kandidatët që aplikuan për rekrut të FSK-së.

Sipas njoftimit, intervista do të mbahet në kazermën ‘Adem Jashari’ në Prishtinë..

Të gjithë të interesuarit duhet të paraqiten sipas planit dhe orarit në hyrjen nr.1, si dhe duhet të kenë me vete letërnjoftimin dhe kuponin e aplikimit. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...