Dy muaj pasi u bë ministre, Dijana Ziviq blen telefon gati 1000 euro - Bota Sot
Dy muaj pasi u bë ministre, Dijana Ziviq blen telefon gati 1000 euro

Aktuale

Dy muaj pasi u bë ministre, Dijana Ziviq blen telefon gati 1000 euro

Më: 19 prill 2019 Në ora: 16:37
Dijana Ziviq dhe Ramush Haradinaj

Në fund të muajit shkurt, në postin e ministres së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural është emëruar Dijana Ziviq.

Dy muaj pasi mori udhëheqjen e kësaj ministrie, Ziviq ka blerë për vete një telefon mobil.

Në kontratën e publikuar nuk bëhet e ditur lloji i telefonit që është blerë, veç se çmimi i tij.

Telefoni i ministres do i kushtojë Buxhetit të Kosovës 950 euro.

Për furnizim me telefon, në tenderin e hapur janë paraqitur tre ofertues, prej të cilëve vlera më e lartë ka qenë 980 euro kurse më e ulëta 940.

Blerjen e këtij telefoni, ministrja Ziviq e ka bërë nga “N.P Mobi GEGA”.

Kujtojmë se Dijana Ziviq ka marrë postin së Ministrisë së Bujqësisë pas shkarkimit të Nenad Rikalos.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...