Kthehen dhjetëra qytetarë nga Siria, Tahiri sot jep detajet - Bota Sot
Kthehen dhjetëra qytetarë nga Siria, Tahiri sot jep detajet

Aktuale

Kthehen dhjetëra qytetarë nga Siria, Tahiri sot jep detajet

Më: 20 prill 2019 Në ora: 08:09
Abelard Tahiri

Dhjetëra kosovarë që kanë qenë në zonat e luftës në Siri janë kthyer mbrëmë në Kosovë me një aeroplan i cili ka mbërritur në orës mes së premtes dhe së shtunës.

Në Aeroportin “Adem Jashari” ka qenë edhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i cili konfirmoi se operacioni i planifikuar për kthimin e qytetarëve kosovarë nga Siria tashmë ka përfunduar me sukses.

Mirëpo, mbrëmë ai nuk ka dhënë asnjë detaj tjetër, pasi sot prej orës 10:00 do të mbajë një konferencë për media ku do të tregojë më shumë rreth operacionit për kthimin e shtetasve kosovarë nga Siria.

Një numër më i madh i forcave policore është vënë re në aeroportin “Adem Jashari”, ndërsa ka pasur edhe ambulanca dhe mjete të tjera transportuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat