Aida Dërguti publikon fotografi me gruan më të guximshme që ka njohur në jetën e saj - Bota Sot
Aida Dërguti publikon fotografi me gruan më të guximshme që ka njohur në jetën e saj

Aktuale

Aida Dërguti publikon fotografi me gruan më të guximshme që ka njohur në jetën e saj

Më: 20 prill 2019 Në ora: 16:47
Aida Dërguti

Deputetja e PSD-së, Aida Dërguti ka publikuar një fotografi me të mbijetuaren e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, heroinën Vasfije Krasniqi Goodman.

Dërguti ka shkruar se Vasfija është gruaja më e guximshme që ka takuar ndonjëherë.

“Me gruan më të guximshme që kam njohur në jetën time Vasfije Krasniqi Goodman. Përulem para saj dhe afro 20.000 grave tjera! #ForHeroines”, ka shkruar Dërguti në rrjetin social “Facebook”.

Fotografia duket se është realizuar afër monumentit “Heroina” në Prishtinë, ku është realizuar instilacioni “#forher” nga Batalioni 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...