Kelmendi: Ja pse nesër duhet të votohet shqiptari Blerim Reka - Bota Sot
Kelmendi: Ja pse nesër duhet të votohet shqiptari Blerim Reka

Aktuale

Kelmendi: Ja pse nesër duhet të votohet shqiptari Blerim Reka

Nga: A.ZH Më: 20 prill 2019 Në ora: 16:50
Blerim Reka

Nesër në Maqedoninë e Veriut mbahet zgjedhjet presidenciale. Në garë janë tre kandidatë. Por njohësi i çështjeve juridike Muhamet Kelmendi, ka ftuar qytetarët që të votojnë për kandidatin shqiptar Blerim Reka, përcjell Bota sot.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se Reka e meriton votën e shqiptarëve, pasi sipas tij, ai është shqiptar dhe ka dije për shtet.

Postimi i Muhamet Kelmendit pa ndërhyrjen e redaksisë:

Votoni Blerim Reken!

Shqiptaret ne Maqedonine Veriore neser votojne.

Dy kandidate jane:

Panderovski i Zajevit, i Thacit dhe i Ahmetit, dhe Reka, i disa partive te vogela shqiptare.

Ne baze te metodes krahasuese REKA e meriton voten e shqiptareve kundruall sllavomadhit PANDEROVSKI.

Ne kete kontekst ftoheni te votoni Blerim Reken.

Thjeshte pse eshte shqiptar dhe ka dije per shtet dhe eshte jurist i mire.

Alternative tjeter nuk ka.

Urime.

MK

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...