Thaçi dekoron luftëtarët Selman Lajçi dhe Besnik Lajçi - Bota Sot
Thaçi dekoron luftëtarët Selman Lajçi dhe Besnik Lajçi

Aktuale

Thaçi dekoron luftëtarët Selman Lajçi dhe Besnik Lajçi

Më: 20 prill 2019 Në ora: 17:32
Foto

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 20 vjetorin e rënies i dekorova dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, luftëtarët rugovas Selman Lajçi dhe Besnik Lajçi, ka dekoruar me urdhrin “Hero i Kosovës”.

Thaçi ka shkruar në Facebook se gjithmonë do t’i kujtohen dhe nderohen ata që sakrifikuan për lirinë e popullit tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...