Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës - Bota Sot
Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

Aktuale

Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

Më: 21 prill 2019 Në ora: 09:40
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët, duke thënë se toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të cilat ndër vite janë kultivuar nga të gjithë qytetarët e Kosovës, pa dallim feje dhe etnie.

Limaj ka shkruar në Facebook se në këtë ditë të bekuar për komunitetin e krishterë uroj që në familjet tuaja të ketë sa më shumë lumturi, begati e harmoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...