S’ka qetësi te PDK-ja: Pritet dorëheqja e 5 asamblistëve dhe 30 kryetar të nëndegëve - Bota Sot
S’ka qetësi te PDK-ja: Pritet dorëheqja e 5 asamblistëve dhe 30 kryetar të nëndegëve

Aktuale

S’ka qetësi te PDK-ja: Pritet dorëheqja e 5 asamblistëve dhe 30 kryetar të nëndegëve

Më: 21 prill 2019 Në ora: 20:02
PDK

Kandidati Naim Fetahu arriti që me 117 vota të zgjedhet në krye të degës së Partisë Demokratike të Kosovës në komunën e Podujevës.

Por vetëm një pikë më pak pati kundërkandidati i tij, Fahri Osmani.

E sipas burimeve të medias ende pa u bërë mirë i ditur ky lajm, pakënaqësitë brenda PDK-së në Podujevë, veçse kanë filluar.

30 nënkryetar të nëndegëve si dhe pesë asamblistë të PDK-së në Podujevë kanë paralajmëruar dorëheqje, pas zgjedhjes së Naim Fetahut.

Burime të Indeksonline mësojnë se dorëheqjet e paralajmëruara do të bëhen të ditura nesër edhe zyrtarisht në partinë e Kadri Veselit, saktësisht në degën e Llapit.

Duhet shtuar se Fetahu në këtë proces pati përkrahjen e strukturave të vjetra të partisë, por Fahri Osmani u përkrah nga të rinjtë e PDK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...