Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa” - Bota Sot
Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Aktuale

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Nga: A.SH Më: 23 prill 2019 Në ora: 12:16
Ramush Haradina dhe Zana Bytyqi- Geci

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim Zana Bytyqi – Geci dhe përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa” nga Klina. Ata shfaqën shqetësimin e tyre, për mosgjykimin e kryersve të krimeve serbe në Kosovë, përcjellë “Bota Sot”.

Haradinaj përmes një postimi në facebook shkruan se, pranova nga ta kërkesën që ka të bëjë me ligjin për Gjykatën Speciale, me qëllimin që të gjykohen edhe kryersit serbë të krimeve në Kosovë ndaj civilëve të pafajshëm në mbarë vendin. Gjithashtu thekson se Qeveria e vendit, është e përkushtuar që të zbulojë fatin e të pagjeturve,

Postimi i plotë:

Prita sot në takim Zana Bytyqi – Geci dhe përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa” nga Klina, për të pranuar nga ata shqetësimin e tyre, për mosgjykimin e kryersve të krimeve serbe në Kosovë.

Pranova nga ta kërkesën që ka të bëjë me ligjin për Gjykatën Speciale, me qëllimin që të gjykohen edhe kryersit serbë të krimeve në Kosovë ndaj civilëve të pafajshëm në mbarë vendin.

Shpreha qëndrimin se Qeveria e vendit, është e përkushtuar që të zbulojë fatin e të pagjeturve, siç është e përkushtuar që akterët e krimeve nga ana e Serbisë, të dalin para drejtësisë.

RH

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...