Haradinaj: Kam kërkuar hetim në rastin e hotel ‘Adriatiku’ - Bota Sot
Haradinaj: Kam kërkuar hetim në rastin e hotel ‘Adriatiku’

Aktuale

Haradinaj: Kam kërkuar hetim në rastin e hotel ‘Adriatiku’

Më: 23 prill 2019 Në ora: 14:34
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka komentuar rastet e humbjeve të jetës në vendin e punës.

Haradinaj tha se rregullimi ose zbatimi i Ligjit të Punës dhe kushteve në punë është obligim i qeverisë të cilët sipas tij duhet të jenë zbatues.

“Përgjegjësia bien mbi qeverinë për zbatimin e ligjit dhe mbi institucionet e tjera siç janë komunat. Duhet mu shtu serioziteti në zbatimin e ligjit të punës të drejtat në punë çdo gjë që lidhet me të drejtat në punë”, tha Haradinaj.

Haradinaj për rastin e fundit në Mitrovcë tha se ka kërkuar hetim për të konstatuar përgjegjësit.

“Duhet mu kriju një hetim me pa ku fillojnë përgjegjësitë dhe ku mbarojnë. Kam kërkuar hetim për këtë rast”, tha Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...