“Kobra”: Fisnik Ismaili njeri shumë i besueshëm në Betejën e Koshares, u vendos në bazën e përgjimeve - Bota Sot
“Kobra”: Fisnik Ismaili njeri shumë i besueshëm në Betejën e Koshares, u vendos në bazën e përgjimeve

Aktuale

“Kobra”: Fisnik Ismaili njeri shumë i besueshëm në Betejën e Koshares, u vendos në bazën e përgjimeve

Më: 23 prill 2019 Në ora: 23:29
Naser Vllasi

Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka rrëfyer detaje interesante nga lufta në Kosovë.

Operatori i zbulimit në Betejën e Koshares ka thënë se Rrustem Berisha duhet të tregojë se kush ka depërtuar në Kazermën e Koshares pasi ai thotë se “askush nuk flet për vetën”.

“Është fakt se vëzhgimet kanë qenë të komanduara nga unë Naser Vllasi. Detyrat i kam marrë nga Agim Ramadani dhe raportet me shkrim për vëzhgim i kam dërguar Agim Ramadanit”, tha ai.

“Kobra” ka thënë luftën e kanë filluar patriotët por obligim e kanë pasur t’i bashkohen ushtarakët.

Ai ka thënë se autoriteti legjitim për në Betejën e Koshares ka qenë struktura udhëheqëse e GO3.

“Ky autoritet i ka dhënë informacione, sipas të gjitha gjasave Ministrisë së Mbrojtjes. Nasim Haradinaj, i cili ka qenë pjesë e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, e ka ditur që unë i shërbej shërbimit ushtarak të Ministrisë së Mbrojtjes dhe jemi koordinuar shumë mirë”.

Vllasi ka thënë se nuk po i pëlqejnë debatet në distancë që po bëhen për Betejën e Koshares.

“Fisnik Ismaili për mua ka qenë një njeri i besueshëm, pasi është vendosur në bazën e përgjimeve në një detyrë shumë të rëndësishme”, tha ndër të tjera Naser Vllasi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...