Konjufca: Krimi i organizuar në Kosovë kurrë nuk ka qenë më i fortë, Prokuroria e shtetit kurrë më e dobët - Bota Sot
Konjufca: Krimi i organizuar në Kosovë kurrë nuk ka qenë më i fortë, Prokuroria e shtetit kurrë më e dobët

Aktuale

Konjufca: Krimi i organizuar në Kosovë kurrë nuk ka qenë më i fortë, Prokuroria e shtetit kurrë më e dobët

Nga: A.SH Më: 24 prill 2019 Në ora: 15:12
Glauk Konjufca

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka thënë se, rastet e korrpusionit sipas monitoruesve të sistemit të drejtësisë mbi gjysma e tyre dështojnë. Kjo për arsye se, hasin në vështirësitë: pushim i hetimeve, tërheqje e aktakuzës, humbje e rastit në gjykatë për shkak të aktakuzave profesionalisht të dobëta, shtyrje e pafund e seancave për shkak të mosparaqitjes së prokurorëve dhe palëve.

Kjo nuk mund te quhet më "kapje". Ky është vallëzim. Bile tango, shkruan Konjufca në llogarinë e tij në facebook.

Postimi i plotë:

Sipas monitoruesve të sistemit të drejtësisë mbi gjysma e rasteve të korrupsionit dështojnë. Ato që arrijnë të trajtohen hasin në vështirësitë e pastajme: pushim i hetimeve, tërheqje e aktakuzës, humbje e rastit në gjykatë për shkak të aktakuzave profesionalisht të dobëta, shtyrje e pafund e seancave për shkak të mosparaqitjes së prokurorëve dhe palëve...Krimi i organizuar në Kosovë kurrë nuk ka qenë më i fortë kurse Prokuroria e shtetit kurrë më e dobët. Kjo nuk mund te quhet më "kapje". Ky është vallëzim. Bile tango.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...