29 vite nga vdekja e Fadil Vatës - Bota Sot
29 vite nga vdekja e Fadil Vatës

Aktuale

29 vite nga vdekja e Fadil Vatës

Më: 25 prill 2019 Në ora: 06:53
Fadil Vata

Sot bëhen 29 vite nga vdekja e heroit Fadil Vata, veprimtar i çështjes kombëtare i viteve të 80-ta, i cili u mbyt nga pushtuesi më 1990.

Ai është njëri nga veprimtarët dhe udhëheqësit më të devotshëm të Lëvizjes kombëtare shqiptare të viteve të 80-ta.

Vata ndërroi jetë në vitin 1990, si pasojë e dhunës dhe torturave çnjerëzore që u ushtruan ndaj tij nga kriminelët serbë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat