Veseli: Vitet po kalojnë, por kujtimi për heronjt e lirisë mbetet gjithmonë i freskët - Bota Sot
Veseli: Vitet po kalojnë, por kujtimi për heronjt e lirisë mbetet gjithmonë i freskët

Aktuale

Veseli: Vitet po kalojnë, por kujtimi për heronjt e lirisë mbetet gjithmonë i freskët

Nga: Z.B Më: 25 prill 2019 Në ora: 16:34
Foto

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se ka vizituar vendlindjen e veprimtarit të hershëm, Fadil Vata, përcjell “Bota sot”

Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka shkruar se, vitet po kalojnë, por kujtimi për heronjt e lirisë mbetet gjithmonë i freskët në mendjet dhe zemrat tona.

Postimi i plotë:

Sot ishim në vendlindjen e tij për të nderuar Fadil Vatën, veprimtarin e hershëm të lëvizjes sonë kombëtare për lirinë e Kosovës. Vitet po kalojnë, por kujtimi për heronjt e lirisë mbetet gjithmonë i freskët në mendjet dhe zemrat tona.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...