Hodziq dhe Apostolova diskutojnë për temat aktuale - Bota Sot
Hodziq dhe Apostolova diskutojnë për temat aktuale

Aktuale

Hodziq dhe Apostolova diskutojnë për temat aktuale

Më: 25 prill 2019 Në ora: 18:28
Pamje nga takimi

Situata momentale në Kosovë, zgjedhjet e parakohshme lokale në veri, shërbimet komunale për qytetarët në veri, si dhe sfidat e tjera të përditshme të popullatës lokale, kanë qenë vetëm disa nga temat e bisedës në mes të Ministres Adrijana Hodziq dhe Shefes së Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësueses Speciale të BE-së, Natalia Apostolova.

“Qëllimi i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal është të mbështesë komunat për të përmirësuar cilësinë dhe efikasitetin e ofrimit të shërbimeve për qytetarët, prandaj do të përpiqem të bashkëpunoj ngushtë me të gjithë kryetarët e komunave për të përmirësuar situatën në secilën komunë me përpjekje dhe punë të përbashkëta ", tha Hodziq.

Ndihma dhe mbështetja në nivel qendror dhe lokal u konfirmua nga Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë / Përfaqësuesja Speciale e BE-së Natalia Apostolova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...