Kujtohet veprimtari Shasivar Makolli - Bota Sot
Kujtohet veprimtari Shasivar Makolli

Aktuale

Kujtohet veprimtari Shasivar Makolli

Më: 26 prill 2019 Në ora: 07:43
Shasivar Makolli

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot kujton veprimtarin e shquar të çështjes kombëtare, Shasivar Makolli – Qali.

Në trevjetorin e ndarjes nga jeta të veprimtarit, sot do të bëhen homazhe dhe do të mbahet një tubim përkujtimor.

Fillimisht, në ora 11:00 do të mbahen homazhe në varrezat e qytetit në Prishtinë, ndërsa në ora 16:00 është paraparë një tubim përkujtimor që do të mbahet në Teatrin Kombëtar në kryeqytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...