Dëbimi i shtetasve turq, sot Thaçi raporton para Komisionit hetimor - Bota Sot
Dëbimi i shtetasve turq, sot Thaçi raporton para Komisionit hetimor

Aktuale

Dëbimi i shtetasve turq, sot Thaçi raporton para Komisionit hetimor

Më: 26 prill 2019 Në ora: 07:53
Hashim Thaçi dhe shtetasit turq

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot pritet të raportojë para Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars 2018.

Në të vërtetë, Thaçi, ishte ftuar të raportonte të martën, por kryetari i këtij komisioni, Xhelal Sveçla, tha se kësaj radhe Zyra e Presidencës ka komunikuar me komisionin për të caktuar 26 prillin si datë kur presidenti Thaçi do t’i përgjigjet pyetjeve të deputetëve.

Presidenti deri më tani është ftuar katër herë për t’u intervistuar, ndërsa nuk është paraqitur asnjëherë.

Të martën Komisioni u pajtua që intervistimi i presidentit të bëhet për sot në ora 13:00 në Kuvendin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...