Sot shqyrtohet draft-rezoluta për krimet e ish-regjimit shtetëror serb

Aktuale

Sot shqyrtohet draft-rezoluta për krimet e ish-regjimit shtetëror serb

Më: 2 maj 2019 Në ora: 07:25
Ilustrim

Komisioni Ad-hoc për hartimin e Projekt-Rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë shqyrton draft-rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë të shkaktuara nga ana e ish-regjimit shtetëror serb.

Sipas njoftimit, komisioni do të shqyrtojë raportin duke filluar nga ora 14.00, në Kuvendin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat