Lirohen nga burgu polici dhe arsimtari i akuzuar për përdhunimin e të miturës - Bota Sot
Lirohen nga burgu polici dhe arsimtari i akuzuar për përdhunimin e të miturës

Aktuale

Lirohen nga burgu polici dhe arsimtari i akuzuar për përdhunimin e të miturës

Më: 2 maj 2019 Në ora: 23:20
Vesel Veseli, i akuzuar për përdhunim të një vajze të mitur, është liruar sot nga paraburgimi

(E plotësuar) - Pas konfirmimit të lajmit se është liruar nga paraburgimi Vesel Veseli, ish-polici hetues që dyshohet për abuzimin seksual të një 16-vjeçareje nga Drenas, është konfirmuar edhe lirimi i arsimtarit Shkëlzen Xhekaj, po ashtu i dyshuar për keqpërdorim seksual.

Profesori i dyshuar për keqpërdorimin seksual të 16-vjeçares, Shkëlzen Xhekaj, është liruar nga paraburgimi për t’iu caktuar masa e arrestit shtëpiak.

Lajmin për vendimin e Gjykatës për caktimin e masës së arrestit shtëpiak për Xhekajn e ka konfirmuar prokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka.

***

Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Vesel Veseli, i akuzuar për përdhunim të një vajze të mitur, është liruar sot nga paraburgimi.

Lajmin e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka.

Beka ka thënë se prokurori i rastit ka bërë kërkesën për ndryshimin e masës, në arrest shtëpiak.

Rasti i abuzimit të së miturës kishte ngjallur reagime të mëdha në shoqëri, dhe një numër protestash në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...