Samiti i Tiranës i afroi apo jo dy liderët Thaçi-Vuçiç për dialog? Përgjigjet Meta - Bota Sot
Samiti i Tiranës i afroi apo jo dy liderët Thaçi-Vuçiç për dialog? Përgjigjet Meta

Aktuale

Samiti i Tiranës i afroi apo jo dy liderët Thaçi-Vuçiç për dialog? Përgjigjet Meta

Më: 9 maj 2019 Në ora: 13:00
Thaçi, Mogherini, Vuçiç

Gjatë konferencës së përbashkët të samtit të Brdo Brijunit, presidenti Meta  u pyet nga gazetarët nëse dy liderët e Kosovës dhe Serbisë janë afruar më shumë dhe se a ka gjasa që të rinisë dialogu.

Zoti Meta tha se atmosfera e këtij samiti ka qenë shumë pozitiv dhe se do të donte që dialogu mes këtyre dy vendeve të kishte përfunduar me kohë.

“Nuk di të them nëse ky samit ka afruar më tepër dy liderët Kosovë-Serbi, por di që atmosfera ka qenë shumë pozitiv këtu. Do të donim që dialogu Kosovë –Serbi të kishte përfunduar dje. Jo sot dhe as nesër.  Samiti i Brdo Brijonit është një samit që ka një format të përcaktuar”, u shpreh presidenti Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...