Presidenti i Kosovës takon gjeneralin Orr - Bota Sot
Presidenti i Kosovës takon gjeneralin Orr

Aktuale

Presidenti i Kosovës takon gjeneralin Orr

Më: 10 maj 2019 Në ora: 14:18
Gjenerali Orr dhe Presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, ku ka thënë se marrëdhëniet e Kosovës dhe Iowa-s, janë të veçanta.

“Marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme. Por, ato ndërmjet Kosovës dhe IOWA-s këtë lidhje tonën e bëjnë edhe më të veçantë. Faleminderit për mbështetjen e parezervë, GJENERAL”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...