Kryetari i LDK-së takoi kongresmenin Hultgren - Bota Sot
Kryetari i LDK-së takoi kongresmenin Hultgren

Aktuale

Kryetari i LDK-së takoi kongresmenin Hultgren

Më: 13 maj 2019 Në ora: 16:05
Kryetari i LDK-së takoi kongresmenin Hultgren

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë ditës ka takuar kongresmenin Randy Hultgren.Në një komunikatë të LDK-së gjatë takimit u diskutua për situatën aktuale në vend.

“Kryetari Mustafa e njoftoi kongresistin  Hultgren për qëndrimet e LDK-së karshi zhvillimeve të fundit dhe interesave të vendit. Temë qendrore e takimit ishte bashkëpunimi ekonomik, veçanërisht në nivel të sektorit privat, mes SHBA-ve dhe Kosovës. Kryetari Mustafa falënderoi  Hultgren për mbështetjen e vazhdueshme që i ka dhënë Amerika Kosovës në fushat e ekonomisë, arsimit, ushtrisë, sigurisë, marrëdhënieve ndërkombëtare dhe për shtetndërtim”, thuhet në komunikatën e LDK-së.    

Kongresmeni Hultgren shprehu vullnetin e SHBA-ve për të vazhduar dhe thelluar bashkëpunimin historik mes dy shteteve tona dhe përgëzoi rolin konstruktiv të LDK-së në të gjitha proceset shtetformuese në Kosovë këto tri dekadat e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...