Apostolova vëzhgon procesin zgjedhor, i kërkohet dokument për të hyrë në vendvotim - Bota Sot
Apostolova vëzhgon procesin zgjedhor, i kërkohet dokument për të hyrë në vendvotim

Aktuale

Apostolova vëzhgon procesin zgjedhor, i kërkohet dokument për të hyrë në vendvotim

Më: 19 maj 2019 Në ora: 11:40
Nataliya Apostolova

Shefja e zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka arritur në shkollën “Sveti Sava”, për të vëzhguar nga afër procesin e votimit.

Apostolovës i është kërkuar letërnjoftim, kur ka hyrë në vend-votim.

Në katër komunat e veriut të Mitrovicës, po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme ku të drejtë vote kanë 57.983 persona në 87 vendvotime, apo 970 votues më shumë në krahasim me zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017.

Zgjedhjet po mbahen në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, pas dorëheqjes së kryetarëve atje shkaku i taksës prej 100 përqind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia.

Për zgjedhjet në veri garojnë 12 kandidatë nga Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...