Veprimtari Rexhaj zbulon kërkesën e “babait politik” të Thaçit dhe Ramës ndaj Millosheviçit - Bota Sot
Veprimtari Rexhaj zbulon kërkesën e “babait politik” të Thaçit dhe Ramës ndaj Millosheviçit

Aktuale

Veprimtari Rexhaj zbulon kërkesën e “babait politik” të Thaçit dhe Ramës ndaj Millosheviçit

Nga: N.H Më: 22 maj 2019 Në ora: 08:54
Hashim Thaçi dhe Edi Rama

Sali Rexhaj, i cili ishte anëtar kryesie për shumë vite i PPK-së, ka deklaruar se Fatos Nano, "babai politik" i Hashim Thaçit e Edi Ramës në takim me Millosheviçin në vitin 1997, në Kretë ka deklaruar se Kosova është çështje e brendshme e Serbisë.

Ai thotë se kjo gjë u refuzua nga shqiptarët e Kosovës në mënyrë kategorike, përcjell “Bota sot”.

Ja shkrimi pa ndërhyrje:

Nese veq fyhet e akuzohet Sali Berisha per gjera banale ne menyre shume primitive, nga Hashim Thaqi, athere duhet te thuhet komplet e verteta.

Eshte e vertete se Berisha ne vitin 1995 ka thene se Kosoves duhet ti kthehet autonomia e vitit 1974 dhe ka filluar ta perkrahe edhe Demaqin dhe projektin proserb te tije Ballkania.

Deklarate e cila eshte kundeshtuar nga kosovaret ne krye me Rugoven.

Por absolutishte eshte e vertete poashtu se Fatos Nano, babai politik i Hashim Thaqit e Edi Rames ne takim me Millosheviqinne ne vitin 1997, ne Krete ka deklaruar se Kosova eshte qeshtje e brendshme e Serbise.

Gje e cila poashtu u refuzua nga ne kosovaret ne menyre kategorike.

Per kete arsye ne jemi distancuar nga keto dy deklarata dhe nga keta dy politikan.

Rugova kurre nuk i takoj.

Siq po distancohemi sot nga angazhimi i Edi Rames e Hashim Thaqit per ndarje te Kosoves per llogari te Serbise e Rusise.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...