A është ky paralajmërimi më i frikshëm për serbët: Ushtria e Kosovës, Shqipërisë dhe e Kroacisë bëhen bashkë (Pamje madhështore) - Bota Sot
A është ky paralajmërimi më i frikshëm për serbët: Ushtria e Kosovës, Shqipërisë dhe e Kroacisë bëhen bashkë (Pamje madhështore)

Aktuale

A është ky paralajmërimi më i frikshëm për serbët: Ushtria e Kosovës, Shqipërisë dhe e Kroacisë bëhen bashkë (Pamje madhështore)

Nga: N.H Më: 22 maj 2019 Në ora: 13:32
Pamje nga stërvitja ndërkombëtare ushtarake

Në stërvitjen ndërkombëtare ushtarake “Imediate Response 19” (“përgjigja immediate 19”), që po mbahet në Kroaci në portin Gazhenica të Zarës nga dy anije desante minavënëse të marinës ushtarake të Kroacisë, 'Krka” dhe 'Cetina', kanë zbarkuar pjesëtarët e forcave ushtarake të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës.

FSK bashkë me Ushtrinë e Shqipërisë, janë duke marrë pjesë në stërvitjet e aleatëve të NATO-së në Koraci

Në pamje e televizionit kroat N1, shihet FSK-ja si një ushtri e vërtet duke zbarkuar në portin e Zarës në Kroaci, për të marrë pjesë në stërivtjet “Immediate Respense 19”.

Image

Kujtojmë se në stervitje po marrin pjesë edhe 17 helikopterë nga vendet aleate që kanë fluturuar në kazermën “Udbina”.

Ndërsa se a është ky paralajmërimi më i frikshëm për ushtrinë serbe, vlerësojeni vet.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...