Flet asamblisti i LDK-së që u intervistua nga Specialja - Bota Sot
Flet asamblisti i LDK-së që u intervistua nga Specialja

Aktuale

Flet asamblisti i LDK-së që u intervistua nga Specialja

Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:50
Gjykata Speciale

Asamblist i LDK-së në Suharekë – Bashkim Ndrecaj, e ka përfunduar sot intervistimin nga Prokuroria e Specializuar në Hagë.

Ndrecaj ftesën për t’u paraqitur në Hagë e kishte marrë në mars të këtij viti, teksa gjatë ditës së djeshme ishte paraqitur para zyrave të Prokurorit të Specializuar në Hagë.

Pas u intervistua ai ka deklaruar se në pyetje është marrë në cilësinë e të dyshuarit dhe është mbrojtur në heshtje.

“Sot e kam përfunduar intervistimin në Hagë. Kam qenë në cilësinë e të dyshuarit dhe jam mbrojtur në heshtje”, ka thënë Ndrecaj.

Ndryshe, Ndrecaj është edhe bashkëluftëtar i Remzi Shalës, i cili kohë më parë ishte arratisur pas ftesës që i kishte ardhur nga Specialja. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...