Jahjaga: Kemi nevojë për mbështetjen e BE-së dhe SHBA-ve për arritjen e qëndrushmërisë në rajon - Bota Sot
Jahjaga: Kemi nevojë për mbështetjen e BE-së dhe SHBA-ve për arritjen e qëndrushmërisë në rajon

Aktuale

Jahjaga: Kemi nevojë për mbështetjen e BE-së dhe SHBA-ve për arritjen e qëndrushmërisë në rajon

Nga: A.SH Më: 22 maj 2019 Në ora: 16:07
Atifete Jahjaga

Në Konferencën "Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe Roli i Aktorëve të Jashtëm në Epokën e Tranzicionit Euro-Atlantik", ishte pjesë e diskutimit edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga. Konferencë kjo e organizuar nga Ambasada Amerikane në Shqipëri.

“Theksova nevojën për mbështetje të vazhdueshme të aleatëve tanë euro-atlantik, të BE-së dhe SHBA-ve, me qëllim të arritjes së paqes së qëndrueshme në rajon dhe implementimit të reformave që na sjellin ne më afër partnerëve tanë euro-atlantik”, shkruan Jahjaga në proflin e saj në Facebook.

Postimi në Facebook:

Në Konferencën "Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe Roli i Aktorëve të Jashtëm në Epokën e Tranzicionit Euro-Atlantik" diskutuam rreth sfidave kryesore të sigurisë në Ballkan, në veçanti sfidat e sigurisë në kuadër të përpjekjeve dhe rrugës sonë drejt integrimit euro-atlantik.

Theksova nevojën për mbështetje të vazhdueshme të aleatëve tanë euro-atlantik, të BE-së dhe SHBA-ve, me qëllim të arritjes së paqes së qëndrueshme në rajon dhe implementimit të reformave që na sjellin ne më afër partnerëve tanë euro-atlantik.

Kjo konferencë u organizua nga Qendra Evropian për Studime të Sigurisë George Marshall, Ambasada Amerikane në Shqipëri, dhe Shoqata George Marshall në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...