Haki Abazi me akuza ndaj Thaçit dhe Veselit: Duhet larguar nga pushteti më të gjitha format .. - Bota Sot
Haki Abazi me akuza ndaj Thaçit dhe Veselit: Duhet larguar nga pushteti më të gjitha format ..

Aktuale

Haki Abazi me akuza ndaj Thaçit dhe Veselit: Duhet larguar nga pushteti më të gjitha format ..

Nga: A.M. Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:13
Haki Abazi

Aktivisti i shoqërisë civile, Haki Abazi, ka thënë se klani Pronto i udhëhequr nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe strukturat e SHIK-ut të udhëhequra nga kryetari i Kuvendit,  Kadri Veseli, janë duke ja shkatërruar themelet e shtetit

Po ashtu, ai ka shkruar në Facebook se “nëse nuk shkojnë me dorëheqje, këta duhet larguar nga pushteti më të gjitha format për të parandaluar shkatërrimin e shtetit”.

Postimi i plotë:

Edhe sa pergjime duhet me dale ne pah me kuptu qe PRONTO e udhehequr nga Thaci eshte rrjet kriminal dhe strukturat e SHIK të udhehequra nga Kadri Veseli, se bashku jane duke ja shkaterruar themelet e shtetit. Është turp qe keta njerez të flasin për viktimat dhe ne emer të shtetit tone.

Kosova do drejtesi dhe eshte kunder krimit dhe korrupcionit.

Nese nuk shkojne me doreheqje, keta duhet larguar nga pushteti më të gjitha format per te parandaluar shkaterrimin e shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...