Haradinaj: Thaçi e ka takuar një me një Radojiçiqin - Bota Sot
Haradinaj: Thaçi e ka takuar një me një Radojiçiqin

Aktuale

Haradinaj: Thaçi e ka takuar një me një Radojiçiqin

Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:18
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se presidenti Thaçi e ka takuar një me një Milan Radojiçiqin, ndërsa ka mohuar që presidenti e ka mbyllur takimin siç ka pohuar kur ka marrëvesh se present në zyre është edhe nënkryetari i Listës Serbe.

Haradinaj ka pranuar se personalisht e ka pritur Radojiçiqin në zyrë dhe ka bërë postim.

Kryeministri tha se jo veç Thaçi po kushdo që ka diçka le ta qet në tavolinë

Ai tha se këto fjalë janë për shkak të rritjes së përkrahjes qytetare të tij dhe partis ëqë udhëheq.

“U rrit besimi në Ramushin dhe AAK-në” e kena mbërri 20 %”, ka deklaruar Haradinaj.

Ai më tej ka pohuar se projekti i ndajres është varrosur në Berlin.

“Ndarja ka vdekur”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat