“Ligji i xhunglës” - Bota Sot
“Ligji i xhunglës”

Aktuale

“Ligji i xhunglës”

Nga: A.M. Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:36
Artan Murati

Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, ka kritikuar klasën e shoqërisë e cila kritikon Qeverinë ë Kosovës, por të njëjtën kohë kritikon edhe përpjekjet e opozitë për rrëzimin e ekzekutivit.

Ai përmes një postimi në Facebok, është shprehur se “Është shumë interesant një klasë e shoqërisë Kosovare. Ska ditë që nuk vjellin vrarë prej kësaj Qeverie, e në të njëjtën kohë s'lanë gja pa sha kur e shohin opozitën në tentativa për rrëzimin e saj”.

Postimi i plotë:

Eshte shume interesant nje klase e shoqerise Kosovare. Ska dite qe nuk vjellin vrere prej kesaj Qeverie, e ne te njejten kohe s'lane gja pa sha kur e shohin opoziten ne tentativa per rrezimin e saj. Nese jeni tu kerku integritet ne politike, e keni shume gabim. Edhe aleancat, edhe rivalitetet, jane te perkohshme dhe perkojne me zhvillime te caktuara politike e sociale. Secili me secilin e secili kunder secilit. Ligji i xhungles. Jo vec ne Kosove, po cdokund. Pak ma shume realizem, ju lutem :)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...