Limaj për fotografinë e rrejshme të Brovinës: Më pëlqeu reagimi i shoqërisë - Bota Sot
Limaj për fotografinë e rrejshme të Brovinës: Më pëlqeu reagimi i shoqërisë

Aktuale

Limaj për fotografinë e rrejshme të Brovinës: Më pëlqeu reagimi i shoqërisë

Më: 23 maj 2019 Në ora: 22:38
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka komentuar në emisionin Pressing publikimin e fotografisë false të deputetes së PDK’së, Flora Brovina, e cili e paraqiti një pamje pornografike si dhunimi një gruaje shqiptare.

Limaj thotë se e vërteta e Kosovës është shumë e dhimbshme, prandaj nuk duhet të bëhet fabrikim për të paraqitur vuajtjen nga lufta.

Kreu i Nismës Socialdemokrate thotë se ishte i lumtur kur pa se si shoqëria vendore i reagoi fotografisë false.

“Më ka pëlqyer reagimi i shoqërisë që s’e pranoi gënjeshtren”, ka thënë Limaj në Pressing.

Sipas tij, Kosova ka mjaftueshëm për të dëshmuar krimet e kryera nga serbët në luftë dhe kjo nuk ka nevojë të bëhet përmes fabrikimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...