Haradinaj me ambasadorët francez e gjerman – Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues - Bota Sot
Haradinaj me ambasadorët francez e gjerman – Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues

Aktuale

Haradinaj me ambasadorët francez e gjerman – Njohja nga Serbia veç në kufijtë ekzistues

Më: 24 maj 2019 Në ora: 09:11
Ramush Haradinaj në takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Held

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt.

Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem pikëpamje për momentumin e ri politik të krijuar pas takimit të nivelit të lartë të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin.

Sipas tij, ata kanë diskutuar për takimin e radhës në Paris, si mundësi e mirë për të avancuar energjitë pozitive për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, që duhet të rezultojë me njohje reciproke në kufijtë ekzistues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat