Vuçiq pret sot nën Beograd përfaqësuesit serb në Kosovë - Bota Sot
Vuçiq pret sot nën Beograd përfaqësuesit serb në Kosovë

Aktuale

Vuçiq pret sot nën Beograd përfaqësuesit serb në Kosovë

Nga: K.M Më: 24 maj 2019 Në ora: 12:29
Parlamenti serb

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohet sot me përfaqësuesit serb në institucionet e Republikës së Kosovës, shkruan OK radio, përcjell “Bota sot”.

Siq thuhet në njoftim, tema e bisedës do të jetë hapat e ardhshëm të përbashkët mes përfaqësuesve serb në Kosovës dhe shtetit serb në raport me situatën aktuale në Republikën e Kosovës.

Vlen të theksohet se vizitë vjen pas fitores së Listas Serbë në zgjedhjet e javës së kauar, në katër komunat me shumicë serbë në veri të Republikës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...