Vuçiq: Nëse ne do ta bënim këtë, të gjithë do të shkonim në Hagë! - Bota Sot
Vuçiq: Nëse ne do ta bënim këtë, të gjithë do të shkonim në Hagë!

Aktuale

Vuçiq: Nëse ne do ta bënim këtë, të gjithë do të shkonim në Hagë!

Nga: K.M Më: 25 maj 2019 Në ora: 11:29
Pamje gjate emisionit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një emission televiziv në Serbi, derisa ka komentuar bashkë me gazetarin fotografinë e dy qeverive shqiptare duke e bërë simbolin tonë kombëtarë “shqiponjën” me duar, ka thënë se nëse ne shqiptarët do të bënim dicka të tillë, të gjithë do të shkonim në Hagë.

Tutje, në pyetjen e gazetarit, nëse këtë fotografi e ka marrë me veti për ta komentuar me instancat evropiane dhe cili ka qenë komenti I tyre, presidenti Vuçiq ka thënë se e ka dëgjuar dikë të lartë në BE, i cili ka thënë se vetëm shqiptarëve u lejohet gjithcka.

“Një lider i madhë evropian, në një takim më ka thënë se vetëm shqiptarëve u lejohet gjithcka, besoj se nuk ia ka huqur dhe aq”, ka thënë presidenti serb Vuçiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...