Gjuriq: Haradinaj që dy vite ka shkatërruar të gjitha marrëveshjet Kosovë – Serbi - Bota Sot
Gjuriq: Haradinaj që dy vite ka shkatërruar të gjitha marrëveshjet Kosovë – Serbi

Aktuale

Gjuriq: Haradinaj që dy vite ka shkatërruar të gjitha marrëveshjet Kosovë – Serbi

Më: 26 maj 2019 Në ora: 09:38
Marko Gjuriq

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Serbia është e gatshme të arrijë marrëveshje me Kosovën nëse kjo e fundit i garanton serbëve në veri autonomi me standardet më të larta evropiane dhe botërore.

Megjithatë Gjuriq ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, për çasjen e tij anti-dialog me Serbinë.

“Për dy vite, Haradinaj ka shkatërruar të gjitha marrëveshjet Kosovë – Serbi. Ai është duke bër gjithçka që ta ulë rëndësinë e dialogut Beograd – Prishtinë.

Kjo po ndodhë në sytë e gjithë botës” ka thënë Gjuriq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...