Haradinaj përkujton 27 martirët nga gjenocidi në lagjen e Trimave në Prizren - Bota Sot
Haradinaj përkujton 27 martirët nga gjenocidi në lagjen e Trimave në Prizren

Aktuale

Haradinaj përkujton 27 martirët nga gjenocidi në lagjen e Trimave në Prizren

Më: 26 maj 2019 Në ora: 14:51
Ramush Haradinaj

Në 20 vjetorin e masakrës në lagjen e Trimave në Prizren, kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se  kujtimi i martirëve dhe sakrifica e tyre është dëshmi për t’i kultivuar më tej dhe mbrojtur vlerat për të cilat ata dhanë jetën.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjaku i derdhur i martirëve na obligon të mos ndalemi kurrë gjersa përgjegjësit e këtyre masakrave dhe gjenocidit të dalin para drejtësisë dhe të marrin dënimin e merituar

“Sot bëhen 20 vjet nga gjenocidi në lagjen Tusuz të Prizrenit, ku u masakruan 27 shqiptarë të pafajshëm. Kujtimi i martirëve dhe sakrifica e tyre është dëshmi për t’i kultivuar më tej dhe mbrojtur vlerat për të cilat ata dhanë jetën. Gjaku i derdhur i martirëve na obligon të mos ndalemi kurrë gjersa përgjegjësit e këtyre masakrave dhe gjenocidit të dalin para drejtësisë dhe të marrin dënimin e merituar”, ka shkruar Haradinaj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...