Moti sot në Kosovë

Aktuale

Moti sot në Kosovë

Më: 29 maj 2019 Në ora: 07:21
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Nuk përjashtohen as riga lokale dhe të izoluara shiu në disa zona.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-23 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat