Eksperti i sigurisë: Operacioni policor në Veri, nuk do të duhej që t’i zbehë skandalet që po i përcjellin politikanët - Bota Sot
Eksperti i sigurisë: Operacioni policor në Veri, nuk do të duhej që t’i zbehë skandalet që po i përcjellin politikanët

Aktuale

Eksperti i sigurisë: Operacioni policor në Veri, nuk do të duhej që t’i zbehë skandalet që po i përcjellin politikanët

Nga: N.H Më: 29 maj 2019 Në ora: 09:49
Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës

Eksperti i sigurisë, Avni Islami, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se, operacioni policor në Veri të vendit për arrestimin e të dyshuarve për krim të organizuar, nuk do të duhej që t’i zbehë skandalet që po i përcjellin zyrtarë e politikanë të profilit të lartë, e sidomos incizimet e fundit.

Ai thotë se nëse fajdegjit e haraqexhit amnistohen nga drejtësia e vendit tonë, le të lirohen edhe këta të fundit që u arrestuan; policë, doganierë dhe qytetarë të cilët dyshohet se janë të implikuar në kontrabandë të mallrave.

“Operacioni policor për arrestimin e të dyshuarve për krim të organizuar, nuk do të duhej që ti zbehë skandalet që po i përcjellin zyrtarë e politikanë të profilit të lartë, e sidomos incizimet e fundit. Nëse fajdegjit e haraqexhit amnistohen nga drejtësia e vendit tonë, le të lirohen edhe këta të fundit që u arrestuan; policë, doganierë dhe qytetarë të cilët dyshohet se janë të implikuar në kontrabandë të mallrave dhe krim të organizuar”, shkruan Islami në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...