“Autostrada Prishtinë-Shkup meritonte emrin e shenjtores Nënë Tereza”

Aktuale

“Autostrada Prishtinë-Shkup meritonte emrin e shenjtores Nënë Tereza”

Nga: G.B Më: 30 maj 2019 Në ora: 10:33
Autostrada Prishtinë-Shkup

Dje është përuruar Autostrada Prishtinë-Shkup, e quajtur “Arbër Xhaferi”.

E për emrin e saj ka pasur reagime se si do të mund të emërohej dhe ndryshe, shkruan Bota sot.

Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi, ka thënë se Autostrada Prishtinë-Shkup e ka merituar të mbajë emrin e shenjtores Nënë Tereza.

“Autostrada Prishtinë-Shkup meritonte emrin e shenjtores Nënë Tereza”, ka shkruar ai në Facebook./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat