Miratohet rezoluta për rritjen pagës minimale në 250 euro - Bota Sot
Miratohet rezoluta për rritjen pagës minimale në 250 euro

Aktuale

Miratohet rezoluta për rritjen pagës minimale në 250 euro

Më: 30 maj 2019 Në ora: 14:31
Ilustrim

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 61 vota për dhe 1 abstenim ka miratuar rezolutën e iniciuar nga PSD-ja për rritjen e pagës minimale nga 170 euro në 250 euro.

PSD-ja këtë kërkesë e kishte nisur edhe më parë përmes një peticioni online për rritjen e pagës minimale.

Kujtojmë, se në kuadër të rritjes së pagës minimale, do të rriten edhe pensionet për veteranët, nga 170 në 250 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...