Hoti ia kujton Haradinajt se rënia e PDK-së nisi në Malishevë - Bota Sot
Hoti ia kujton Haradinajt se rënia e PDK-së nisi në Malishevë

Aktuale

Hoti ia kujton Haradinajt se rënia e PDK-së nisi në Malishevë

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 21:51
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Enver Hoti

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Enver Hoti ia ka kujtuar kryeministrit Ramush Haradinaj, se ish-kryeministri nga radhët e PDK-së, Hashim Thaçi “kishte zënë në thua në Malishevë, dhe si rezultat dorëzoi kryeministrin dhe humbi disa komuna”.

Reagimi i Hotit vie kas deklarimeve se partisë së Haradinajt i janë bashkuar disa aktivistë të PDK-së dhe Nismës në Malishevë.

Postimi i Hotit në Facebook:

Respektoj shumë vullnetin politikë të secilit qytetarë në Republikën e Kosovës, e veçmas në komunën time, Malishevë. Por, jemi dëshmitar që pikërisht në Malishevë, Hashimi dhe PDK kanë pas zënë në thu në vitin 2013, Ramush! Rezultati: dy mandate PDK-ja dorëzoj postin e kryeministrit e po ashtu humbi edhe shumë komuna në nivel vendi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...