Bill Clinton në Prishtinë, por shikoni momentin emocional kur një plak e përqafon atë - Bota Sot
Bill Clinton në Prishtinë, por shikoni momentin emocional kur një plak e përqafon atë

Aktuale

Bill Clinton në Prishtinë, por shikoni momentin emocional kur një plak e përqafon atë

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 19:44
Pamje nga videoja

Mëngjesim e sotëm arriti në Prishtinë, për të shënuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s. Ish-Presidenti i ShBA-së, Bill Clinton u prit nga Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli dhe ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Ndërsa sekretari i tij, Angel Urena ka publikuar edhe një video në të cilën shihet dashuria e madhe ndaj Clintonit dhe Shteteve të Bashkuar.

Urena në postimin e tij ka përmendur sondazhin e Gallupit që ka gjetur se SHBA-të gëzojnë mbështetje në Kosovë (75 për qind), më shumë se në çdo shtet tjetër.

Në videon e mëposhtme mund të shihni qytetarët duke përqafuar presidentin Bill Clinton e aty është edhe një plak me plis i cili e përqafon me shumë entuziazëm ish-presidentin Clinton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...