Ibrahimi: Veprimi i Presidentit është akt ligjor, duhet të sigurojë unitetin kombëtar - Bota Sot
Ibrahimi: Veprimi i Presidentit është akt ligjor, duhet të sigurojë unitetin kombëtar

Aktuale

Ibrahimi: Veprimi i Presidentit është akt ligjor, duhet të sigurojë unitetin kombëtar

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 00:33
Sonila Ibrahimi

Avokatja Sonila Ibrahimi e ftuar në emisionin “Tempora” u shpreh se akti i Presidentit është ligjor për aq kohë sa siguron unitetin kombëtar.

Sonila Ibrahimi: Ne nuk mund të prisnim që presidenti të reagonte kur të ndodhte një konflikt civil. Do të ishte shumë vonë. Këtë detyrë ka të garantojë unitetin kombëtar. Mendoj që ky është akt ligjor dhe është i bazuar në kushtetutë, për sa kohë janë shkëlur një pjesë e lirive kushtetuese dhe në këtë moment, duke qenë se s’kam gjykatë e pres këtë lloj garancie vetëm nga presidenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...