Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s - Bota Sot
Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Aktuale

Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 06:02
Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. 

E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe demokracisë. 

Njëkohësisht Kosova nderon të kaluarën dhe vizionin për paqe të qëndrueshme. 

Ish Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish Sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright do t’i bashkëngjitet popullit të Kosovës në shënimin e 20 viteve të lirisë, dhe do të mbajnë fjalim në Tubimin Qendror për Shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Po ashtu sot në ketë pervjetor do të marr pjesë edhe ish komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...