Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright - Bota Sot
Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Aktuale

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 08:53
Njësia Speciale

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit, Albright, ish-shefi i NATO-s, Wesley Clark dhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, janë duke qëndruar në hotelin e zv.kryeministrit Pacolli, në qendër të Prishtinës.

Kurse, Policia e Kosovës, gjatë tërë natës kanë qëndruar afër hotelit, duke mbajtur sigurinë në nivel.

Po ashtu dhjetëra policë mëngjesin e sotme kanë patrulluar në këmbë në Sheshin “Nënë Tereza” dhe “Ibrahim Rugova”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...