Xavier de Marnac dekorohet me Medaljen presidenciale të Meritave - Bota Sot
Xavier de Marnac dekorohet me Medaljen presidenciale të Meritave

Aktuale

Xavier de Marnac dekorohet me Medaljen presidenciale të Meritave

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 11:25
Pamje nga takimi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot dekoroi me Medaljen presidenciale të Meritave, edhe ish-komandantin e KFOR-it dhe më pas ish-shef i EULEX-itnë Kosovë, Xavier de Marnac.

Thaçi e falënderoi ish-shefin e ELUEX-it për kontribut të çmuar për forcimin e paqes dhe stabilitetit në vendin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...