Deliu: 12 qershori I 1999, ndau historinë e përgjakjes - Bota Sot
Deliu: 12 qershori I 1999, ndau historinë e përgjakjes

Aktuale

Deliu: 12 qershori I 1999, ndau historinë e përgjakjes

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:26
Foto

Deputetja në Parlamentin e Kosovës. Blerta Deliu, përmes një postimi në facebook ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, raporton Bota sot.

Ajo ka thënë se kjo datë ndau përjetësisht historinë e përgjakjes, të dhunës dhe të tmerrit.

Postimi I plotë:

12-qershori i vitit 1999, ndau përjetësisht historinë e përgjakjes, të dhunës e tmerrit deri tek dëbimi i forcave okupatore serbe nga Kosova, për të hyrë në një Dekadë të Re, të çlirimit të vendit.
Kosova nuk do të bëhej asnjëherë e lirë, pa UÇK-në, SHBA-në dhe NATO-n.

Përjetësisht falemnderit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...