Vasfije Krasniqi thirrje qytetarëve: Na lejoni të jetojmë në liri sikurse ju - Bota Sot
Vasfije Krasniqi thirrje qytetarëve: Na lejoni të jetojmë në liri sikurse ju

Aktuale

Vasfije Krasniqi thirrje qytetarëve: Na lejoni të jetojmë në liri sikurse ju

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 15:18
Vasfije Krsaniqi

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi Goodman, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit. Ajo shkruan se liria ka kushtuar shtrenjtë, por thekson se ndihet krenare.

Krasniqi-Goodman ka një kërkesë për qytetarët. Ajo kërkon që viktimat e dhunës seksuale t’i lejojnë të jetojnë në liri.

“Urime 20 vite Liri, Liri kjo që na kushtoi shumë por që ndjehemi krenar që arriti, edhe pse nje pjesë e madhe vazhdon të jetoi nën ankthin dhe tmerrin e roberis familjare dhe shoqërise, perse duhet te jetoim nje jete te tille,

Une ju lutem qe te na lejoni të jetoim në Liri sikurse edhe JU”, ka shkruar ajo në Facebook.

Gjatë luftës së fundit në Kosovë serbët kanë dhunuar seksualisht rreth 20 mijë gra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...