Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë? - Bota Sot
Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë?

Aktuale

Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë?

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 07:59
Prishtina

Në ditën e shtunë komuna e Gjilanit do të shënojë disa aktivitete, ndërsa më pak ka nëpër komunat tjera.

Vlen për tu përmendur se Komuna e Prishtinës dhe Federata e Futbollit e Kosovës organizojnë “Luftën e Yjeve” (Skuadra Granit Xhaka vs Skuadra Milot Rashica).

Komuna e Gjilanit shënon me disa aktivitete Ditën e Çlirimit:

10:00 – Bëhen homazhe te Varrezat e Dëshmorëve. (Varrezat e Dëshmorëve, Gjilan)

12:00 – Takim letrar dhe ndarja e çmimit “Beqir Musliu”. (Shkolla fillore në Shurdhan)

13:00 – Shoqata e Historianëve “Ali Hadri” organizon simpozium për figurën e Mulla Idriz Gjilanit. (Biblioteka e Qytetit, Gjilan)

19:00 – Inaugurohet sheshi Jug me performancë artistike nga ansambli “Gjilani”. (Gjilan)

21:00 – Kryetarit i Gjilanit, Lutfi Haziri, organizon pritjen përmbyllese për Ditën e Çlirimit. (Hotel “Astoria”)

11.30

Shënohet 9-vjetori i vdekjes së aktorit Bekim Fehmiu. (Te Ura e Arastës, Prizren)

14:00

Me rastin e Ditës së Çlirimit të Skënderajt mbahet turneu në futt-sall për veteranë. (Shkolla Profesionale, Skenderaj)

18:00

Dega e Nismës Socialdemokrate në Prizren shënon 5-vjetorin e themelimit. (Doku Kino, Prizren)

19:00

Me rastin e Ditës së Çlirimit të Skënderajt mbahet turne në basketboll për femrat. (Shkolla Profesionale, Skenderaj)

20:00

Komuna e Prishtinës dhe Federata e Futbollit e Kosovës organizojnë “Luftën e Yjeve” (Skuadra Granit Xhaka vs Skuadra Milot Rashica). Të ardhurat nga biletat do të shkojnë për familje në nevojë. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...