Kosnett: Është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara - Bota Sot
Kosnett: Është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara

Aktuale

Kosnett: Është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 17:41
Philip Kosnett

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara dhe për t’u fokusuar nga e ardhmja.

Kosnett ka shkruar në TWitter se në përvjetorin e 20-të të përfundimit të luftës dhe ardhjen e KFOR-it, është koha për të zhvendosur vëmendjen nga e kaluara, për atë që është përpara.

“Sfida që sot ju duhet të mendoni është se si duket një e ardhme më e ndritshme për vendin tuaj të ri”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat